Ubezpieczenie wędkarzy

Obowiązujące w roku 2024

Informujemy, że od stycznia 2024 r. wszyscy  wędkarze zrzeszeni w Okręgu PZW Zielona Góra objęci są ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) w firmie Colonnade Insurance S.A.

Ubezpieczenie obejmuje członków PZW Okręg w Zielonej Górze od momentu opłacenia składki członkowskiej.

W przypadku szkody należy niezwłocznie:
1) zgłosić się do Okręgu PZW w Zielonej Górze w celu wystawienia potwierdzenia opłacenia składek członkowskich,
2) skontaktować się z Colonnade Insurance S.A. i zgłosić świadczenie w formie pisemnej. Poniżej dane:
Colonnade Insurance S.A.
Oddział w Polsce
ul. Prosta 67
lub drogą e-mailową szkody@colonnade.pl

Prawidłowo zgłoszone roszczenie powinno zawierać:

• wypełniony formularz wniosku o wypłatę świadczenia,
  • zaświadczenie lekarskie określające rodzaj i stopień wszystkich obrażeń lub chorób, ich dokładną diagnozę oraz opis przebiegu leczenia,
  • w przypadku wniosku o zwrot kosztów leczenia - oryginały rachunków za leczenie i dowody ich zapłaty, świadectwa szpitalne - umożliwiające określenie łącznej kwoty kosztów medycznych,
  • oryginały innych rachunków dokumentujące poniesione koszty,
  • w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej - oryginał aktu zgonu (lub jego kopię notarialnie poświadczoną), dokumenty sekcji zwłok i potwierdzone notarialnie kopie dokumentów stwierdzających tożsamość wszystkich beneficjentów,
  • raport policyjny lub wszelkie inne urzędowe raporty, jeżeli są dostępne.

Na żądanie ubezpieczyciela zgłaszający roszczenie zobowiązany jest do przedstawienia innych posiadanych dokumentów, o ile są one niezbędne do stwierdzenia zasadności roszczenia lub określenie wysokości świadczenia.

Numer polisy/umowy: 4020200625

Informujemy, że ubezpieczenie obejmuje:

• wypadki zaistniałe podczas indywidualnego lub zbiorowego statutowego wypełniania obowiązków przez członków PZW, korzystania z wód - wędkarstwo o charakterze sportowo - rekreacyjnym w tym m. in. uprawianie sportu wędkarskiego, rekreacyjne korzystanie z wód, uczestnictwa w imprezach, w czasie zebrań, odpraw oraz wykonywania czynności zleconych przez władze PZW oraz w drodze do i z miejsca ubezpieczenia.
  • ubezpieczenie nie obejmuje wypadków powstałych podczas pozostałych czynności życia prywatnego, jak również powstałych podczas jakiejkolwiek pracy.
  • dotyczy tylko życia i zdrowia osoby, która zapłaciła składki.
  • zakres terytorialny - Polska

Pliki do pobrania