Zakończenie Sezonu Spinning z Brzegu - Klasyfikacja Generalna, Mistrzostwa Okręgu

W dniu 13 października 2024 roku na jeziorach Niemka Duża i Niemka Mała odbyło się VI Grand Prix Okręgu w Spinningu z Brzegu. Zawody te były jednocześnie IV-tą turą Mistrzostw Okręgu na 2025 rok oraz ostatnimi zawodami podsumowującymi Klasyfikację Generalną GPO za 2024 rok. Do zawodów stanęło 26-ciu zawodników w tym 2-ch juniorów. Na tych zawodach padła największa ryba sezonu, którą został ponad 90-cio centymetrowy szczupak złowiony przez Pawła Herbę z WKS Kleń Sulechów… to nazwisko padnie jeszcze wiele razy, ale o tym już za chwilę, otóż Paweł Herba zrobił w tym sezonie wszystko co było możliwe: złowił największą rybę w sezonie, wygrał ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Okręgu, stanął na najwyższym szczeblu w Klasyfikacji Generalnej GPO… i na koniec został Mistrzem Okręgu na 2025 rok – szczerze gratulujemy a tych ryb, hmm, lekko zazdrościmy.

W samych zawodach pierwsza trójka to wspomniany wcześniej Paweł Herba z WKS Kleń Sulechów, Damian Kantak z Nowa Sól 2, który na tych zawodach złowił drugą największą rybę sezonu, mianowicie szczupaka 80,5 cm oraz Piotr Andrzejczuk z WKS Perfekt Sulechów.

Wśród juniorów I-sze miejsce w zawodach zajął Mateusz Skałecki z WKS Kleń Sulechów z największą ryba tj. szczupakiem 45,8 cm.

Następnie podsumowana została Klasyfikacja Generalna Grand Prix Okręgu a w niej I-sze miejsce wśród seniorów Paweł Herba, II miejsce Paweł Zagdański z WKS Kleń Sulechów, III  miejsce Łukasz Doering Finesse Bait (obecny Mistrz Polski).

Najlepsi juniorzy GPO to I-sze miejsce Mateusz Skałecki z WKS Kleń Sulechów również z największą rybą w Klasyfikacji Generalnej jaką był szczupak 59,6 cm złowiony na zawodach na Odrze w miejscowości Stany 7 lipca, II-gie miejsce Krzysztof Markulak z Żary 8 oraz III-cie miejsce Hubert Marciniak z WKS Kleń Sulechów.

Zawody na „Niemkach” były również IV-tą i ostatnią turą Mistrzostw Okręgu na 2025 rok. Tutaj znowu nie schodząc z podium Paweł Herba został Mistrzem Okręgu otrzymując jednocześnie nominację do startu w Mistrzostwach Polski w nadchodzącym sezonie. I-szym Wicemistrzem został Paweł Zagdański z WKS Kleń, który przez cały sezon godnie reprezentował „Klenia” natomiast II-gim Wicemistrzem został TEAMowy kolega Pawła Herby z zawodów z łodzi  mianowicie Ernest Pągowski.

Wśród juniorów Mistrzem Okręgu został Mateusz Skałecki z WKS Kleń Sulechów, który za każdym razem punktował i nigdy nie kończył zawodów bez ryby, I-szym Wicemistrzem został Krzysztof Markulak z Żary 8 a II-gim Wicemistrzem został Hubert Marciniak również z WKS Kleń Sulechów.

Wszystkim uczestnikom Grand Prix Okręgu jak również Mistrzostw Okręgu serdecznie gratulujemy i życzymy równie dobrych wyników w nadchodzącym sezonie.

Poniżej w załącznikach wyniki z zawodów, Klasyfikacja Generalna, Mistrzostwa Okręgu: